Petrol Ofisi’nden Motor Yağı Teknolojisinde ulaşılan en üst nokta

Petrol Ofisi, motor yağları teknolojisinde ulaşılan en üst noktayı Türk tüketicisinin hizmetine sundu. Petrol Ofisi Derince Teknoloji Merkezi’nde (POTEM) geliştirilen sentetik maxima binek araç motor yağları, yüksek teknoloji ürünü “Kopmayan yağ molekülleri” içeriyor. Otomobiller için sürekli performans garantisi sunan akıllı yağ teknolojili ürün ailesinde, General Motors’un (GM) Amerika’da 2011 yılında kullanılmaya başlanacak olan dexos standardına sahip “maxima GA 5W-30” da yer alıyor.


Petrol Ofisi, motor yağları teknolojisinde ulaşılan en üst noktayı Türk tüketicisinin hizmetine sundu. Türkiye’nin ve yakın coğrafyanın kendi alanında en kapsamlı teknoloji üssü olma özelliği taşıyan, Petrol Ofisi Derince Teknoloji Merkezi’nde (POTEM) geliştirilen sentetik maxima binek araç motor yağları, yüksek teknoloji ürünü “Kopmayan yağ molekülleri” içeriyor. Dünyanın önde gelen katık firmaları olan Afton Chemical, Chevron Oronite ve Lubrizol’un yanı sıra, OPEL, MAN, Ford, Karsan, Wirtgen gibi Petrol Ofisi müşterisi ve teknoloji ortağı otomotiv üreticileri ile birlikte geliştirilen bu moto yağları, otomobiller için sürekli performans garantisi sunuyor.

Kopmayan yağ molekülü teknolojisi ile kesilme (kopma) dayanımı yüksek olarak üretilen sentetik maxima motor yağları, ilk çalışma anından itibaren motorun içini kaplıyor, zorlu iklim ve yol koşullarına direnç göstererek özelliğini ömrü boyunca koruyor. Böylelikle de, aşınmaları ve güç kayıplarını engelliyor, aracın performansını artırıyor ve ilk günkü gibi kalmasını sağlıyor.

Petrol Ofisi Madeni Yağ Grup Müdürü Sezgin Gürsu, sentetik maxima motor yağlarının dünyadaki en ileri teknoloji ile üretildiğini dile getirdi ve şunları söyledi: “Konvansiyonel yağlarda kullanılan yağ molekülleri arasındaki bağlar zayıf olduğundan, koparlar ve ayrışırlar. Sentetik maxima motor yağlarında bulunan moleküller arasındaki bağlar ise, kuvvetli olup kopmaya karşı farkedilir derecede yüksek dirençlidir. Böylece, sentetik maxima motor yağlarının moleküler yapısı daha dirençlidir. maxima motor yağları, bu özelliği sayesinde aracın performansını arttırır ve ilk günkü gibi kalmasını sağlar.”

“Sürüş esnasında zorlu yol şartlarında, yüksek devir ve hızda, şehir içi dur-kalk ve ani hızlanma-hız kesme durumunda, yüksek-düşük sıcaklıklara geçişlerde de oluşan kesilme gerilimi ile yağ moleküllerinin birbirinden kopması ve dolayısıyla aşınma riskleri ortaya çıkar” diyen Gürsu, sözlerini, “Günümüzde her türlü iklim ve yol koşulunda yağın kullanım ömrü boyunca içindeki moleküllerin kopma oranının düşük olması yağlanan yüzeyi koruma ve performans özelliklerini koruması beklenir” şeklinde sürdürdü.

Gürsu, sözlerini şöyle noktaladı: “Petrol Ofisi olarak, madeni yağlar alanında Türkiye ve yakın coğrafyanın en kapsamlı Ar-Ge olanaklarına sahip bulunuyoruz. Bu olanaklarımız ve teknoloji ortaklıklarımız sayesinde, otomobil sahiplerine, dünyanın en gelişmiş yağ teknolojilerini sunuyoruz. Yeni ürünlerimiz arasında, Türkiye’nin dexos2 onayına sahip ilk ürünü, “maxima GA 5W-30” da yer alıyor. ABD’de 2011 yılında devreye girecek GM dexos standardını tam olarak karşılayan “maxima GA 5W-30”, düşük kül-kükürt içeriği ile en son emisyon standartlarına uygun sentetik bir yağ olma özelliği taşıyor.”

Reklam Filminde Kadir İnanır “Einstein” tiplemesine büründü

maxima motor yağları için çekilen reklam filminde, duayen aktör Kadir İnanır, bilim adamı Einstein’ın tiplemesi ile rol aldı.

Yönetmenliğini Ezel Akay’ın üstlendiği ve çekimleri Petrol Ofisi Derince Teknoloji Merkezi’nde gerçekleştirilen reklam filminde, Kadir İnanır’a Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi Çalışanları eşlik etti. Yaratıcı çalışması Medina Turgul reklam ajansı tarafından gerçekleştirilen reklamda, Kadir İnanır kariyerinde ilk kez Einstein peruğu ile görüntülendi.


Diğer Haberler
DÖVİZ KURLARI
  Alış  Satış
DOLAR 7.3708 7.3841
EURO 8.9420 8.9581
AYIN ELEMANI ANKET
 
Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?"We are very excited that this young innovative company is becoming part of the LVMH Group," said Bernard Arnault, President of LVMH. "We are particularly pleased that rolex replica is joining the LVMH team and that we have the opportunity to invest in this vibrant and rapidly growing company. Its prestige brands include Dom Perignon, Moet Chandon, Veuve Clicquot, Krug and Pommery champagnes; rolex replica and Hine cognacs; Louis Vuitton, Loewe, and Celine luggage, leather goods and accessories; Christian Dior, Givenchy, Kenzo, and Guerlain perfumes and cosmetics; Sephora, replica watches uk, and Le Bon Marche in selective retailing; Fred in jewelry; and Givenchy, Christian Lacroix, and Kenzo in couture and fashion. All rights reserved. the most fabulous shopping center of breitling replica all At mid-Twentieth Century, Fifth Avenue was synonymous with elegance. Each store along the way exuded an atmosphere of distinction. Some of the stores offered wares less expensive than rolex replica, but all in all, if it was purchased on Fifth Avenue, whatever it was, it was surrounded with an aura of sophistication and an intangible glamour.

Anasayfa | Hakkımızda | Hizmetlerimiz | Ürünlerimiz | Sipari?Formu | Promosyonlar | İletişim
Gen?Petrol ?2010 | Designed by Naya Bilişim