Petrol Ofisi, 2010 Yılı ilk çeyreğinde başarısını sürdürdü

Türkiye’nin lider akaryakıt dağıtım ve madeni yağ şirketi Petrol Ofisi, 2010 yılının ilk çeyreğinde 3,3 milyar TL ciro elde ederken, dönem içi net karını ise 45,2 milyon TL’ye yükseltti.


Türkiye’nin lider akaryakıt dağıtım ve madeni yağ şirketi Petrol Ofisi, başarılı performansını 2010 yılının ilk üç aylık döneminde de sürdürdü.

Petrol Ofisi’nin 2010 yılı ilk üç aylık döneminde, net satış tutarı 3,3 milyar TL (2,2 milyar ABD Doları) oldu. Şirketin net karı ise, 45,2 milyon TL’ye (30,1 milyon ABD Doları) ulaştı. Şirketin üç aylık satış gelirleri ise, bir önceki yılın aynı dönemine oranla % 11,5 arttı.

CEO Türker: “Stratejik ürünlerde büyümeye devam ediyoruz”

2010 yılı ilk çeyreğine ait finansal sonuçlarını değerlendiren CEO Melih Türker, Petrol Ofisi’nin başarılı finansal performansı ile Türk ekonomisini desteklerken; müşteri odaklı çalışmaları ve üstün nitelikli ürünleri ile tüketicisine yüksek değer sunduğunu ifade etti. Türker, “Sektörde geçen yıl yaşanan daralmanın ardından, yılın ilk 3 aylık döneminde PETDER verilerine göre benzin, motorin ve otogaz toplamından oluşan otomotiv yakıtlarında bir önceki yılın aynı dönemine göre % 3,4 daralma oldu. Bu ortamda Petrol Ofisi, düşük kükürtlü motorin ve kurşunsuz benzin gibi stratejik öneme sahip ürünlerinde büyümesini sürdürdü. Bu dönemde toplam satış gelirlerimizde de % 11,5 oranında bir artış oldu. 2010 yılının rekabetçi ortamında, Petrol Ofisi olarak büyüme performansımızı sürekli kılmak, portföyümüzü daha verimli hale getirerek, çeşitlendirmek hedefine odaklanmış bulunuyoruz” dedi. br/>
“Yakıt tasarrufunda bugüne dek elde edilmiş en yüksek değeri sunarak müşterilerimizi ve Türk ekonomisini destekliyoruz.”

Petrol Ofisi’nin en büyük önceliğinin, her zaman olduğu gibi işin odağına müşterilerini yerleştirmek olduğunu dile getiren Türker, “Tüm enerjimiz ve tutkumuzla müşterilerimiz ve ülkemiz için değer yaratmak için çalışıyoruz. Yüksek teknoloji ürünü yeni nesil akaryakıtlarımızla, hem motorin, hem de benzinde bugüne dek elde edilmiş en yüksek yakıt ekonomisi değerini sunuyoruz. Böylelikle, müşterilerimiz ve Türk ekonomisi için değer yaratmaktan gururluyuz” şeklinde konuştu.

Türker sözlerini şöyle sürdürdü: “Çalışanlarımız ve iş ortaklarımız bayilerimizle, Büyük Petrol Ofisi Ailesi’nin bireyleri 100 bin kişiyi buluyor. bu 100 binlik gücün en büyük amacı, ülkeye ve topluma hizmet etmektir. Yurdun 81 il ve 850 ilçesine yayılan hizmet ağımızla tüketicilerimize, bir çözüm ortağı yaklaşımı ile hizmet veren uzman kadrolarımızla da ticari ve endüstriyel müşterilerimize en nitelikli ürünleri ve en kaliteli hizmeti sağlamaya, ülkemiz için değer üretmeye devam edeceğiz.”


Diğer Haberler
DÖVİZ KURLARI
  Alış  Satış
DOLAR 7.9379 7.9522
EURO 9.3941 9.4111
AYIN ELEMANI ANKET
 
Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?"We are very excited that this young innovative company is becoming part of the LVMH Group," said Bernard Arnault, President of LVMH. "We are particularly pleased that rolex replica is joining the LVMH team and that we have the opportunity to invest in this vibrant and rapidly growing company. Its prestige brands include Dom Perignon, Moet Chandon, Veuve Clicquot, Krug and Pommery champagnes; rolex replica and Hine cognacs; Louis Vuitton, Loewe, and Celine luggage, leather goods and accessories; Christian Dior, Givenchy, Kenzo, and Guerlain perfumes and cosmetics; Sephora, replica watches uk, and Le Bon Marche in selective retailing; Fred in jewelry; and Givenchy, Christian Lacroix, and Kenzo in couture and fashion. All rights reserved. the most fabulous shopping center of breitling replica all At mid-Twentieth Century, Fifth Avenue was synonymous with elegance. Each store along the way exuded an atmosphere of distinction. Some of the stores offered wares less expensive than rolex replica, but all in all, if it was purchased on Fifth Avenue, whatever it was, it was surrounded with an aura of sophistication and an intangible glamour.

Anasayfa | Hakkımızda | Hizmetlerimiz | Ürünlerimiz | Sipari?Formu | Promosyonlar | İletişim
Gen?Petrol ?2010 | Designed by Naya Bilişim