Efeler Diyarına Ziyaret

Ege bölgesinin en büyük akaryakıt terminali olan Petrol Ofisi Aliağa Tesisi'nde, terminal çalışanlarının misafiri olan PO CEO'su Melih Türker, "İzmir'in meşhur Efeleri, yiğitlikleri ile olduğu kadar, arkadaşlık, takımdaşlık ile de nam salmıştır. Biz de Petrol Ofisi ailesi olarak, birbirine sıkı sıkı bağlı bir takımız. Petrol Ofisi, gerçek bir Efe gibi, gücünü yüreğinden, yani çalışanlarından alıyor" dedi.

Türkiye'nin lider akaryakıt dağıtım ve madeni yağ şirketi Petrol Ofisi, yurdun dört bir yanında hizmet sunan ekiplerini ve yöneticilerini iç iletişim toplantılarında bir araya getiriyor.

Petrol Ofisi CEO'su Melih Türker, geçtiğimiz ay Petrol Ofisi İzmir Aliağa Terminalinde Terminal Müdürü Mesut Eğitim ve ekibinin konuğu oldu.

Tedarik Zincirleri Direktörü Reha Talu, Terminal Operasyonları Müdürü Deniz Hıfzı Uzel ve Kurumsal İletişim Yöneticisi Selin Çınar'ın da katıldıkları ziyarette Melih Türker, Aliağa Terminali'nin Ege Bölgesinin en büyük terminali olduğunu dile getirdi ve çalışanlara hitaben: "Sizler de gerçek anlamda bölgenin efelerisiniz" dedi.
İzmir'in meşhur Efeleri'nin, yiğitlikleri ile olduğu kadar, arkadaşlık, takımdaşlık ile de nam saldıklarını anımsatan Türker, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz de Petrol Ofisi ailesi olarak, birbirine sıkı sıkı bağlı bir takımız. Petrol Ofisi, gerçek bir Efe gibi, gücünü yüreğinden, yani çalışanlarından alıyor. Bu güçle Müşterilerimiz, Türk ekonomisi ve çevre için ürettiğimiz değerlerle, sürekli geliştirdiğimiz ürünlerimizle, yenilikçi çalışmalarımızla, sektörümüzün öncüsü olmayı gururla sürdürüyoruz ve sürdüreceğiz."

Ziyaret sırasında, Petrol Ofisi Dinamo Toplum Takımı çalışmaları ve Kurumsal İtibar Araştırması'nın sonuçları hakkında da bilgiler verildi.

Ege'nin En Büyük Terminal Tesisi
1983 yılında faaliyete geçen Aliağa Terminali, 315 bin metrekarelik bir alana kurulu bulunuyor. 37 kişinin çalıştığı tesis, 165 bin metreküple bölgenin en büyük kapasiteli terminali olma özelliği taşıyor. OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi belgelerine sahip bulunan terminalin kapasitesinin, yeni tamamlanan bir yatırımla 2010 yılı içerisinde 210 bin metreküp düzeyine çıkarılması hedefleniyor. Türkiye'nin en büyük akaryakıt dağıtım şirketi olan Petrol Ofisi, ülkenin çeşitli bölgelerine dağılmış toplam 10 terminalinde yaklaşık 1 milyon m3 ürün depolama kapasitesine sahip bulunuyor.

Toplum Gönüllüsü Şirket Petrol Ofisi
Petrol Ofisi, ürettiği değerlerin bir bölümünü toplumsal gelişime destek vermek için kullanmakta ve uzun soluklu projelerle geleceğe de yatırım yapıyor. Türkiye'nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile 2008 sonlarında, "Gönülden Bağlıyız" sloganıyla hayata geçen işbirliğiyle Petrol Ofisi, kurum olarak bir Toplum Günüllüsü kimliği taşıyor.

56 ilde, 75 üniversitede, 88 üniversite kulübü ve 16 bin genç gönüllüsüyle faaliyetlerini sürdüren TOG ile Türkiye çapında bir sosyal yaygınlığa sahip olan Petrol Ofisi birlikte bir sinerji oluşturuyor. Tüm çalışanlarına, bayilerine ve sosyal paydaşlarına "Toplum Gönüllüsü" olma çağrısında bulunan Petrol Ofisi, söz konusu işbirliği yoluyla vakfın gerçekleştirdiği çok sayıda yerel projeyi destekleyerek gençlerin kişisel gelişimine katkıda bulunmakta ve onların aktif birer yurttaş olarak sosyal hayatta yer almalarına yardımcı oluyor.

TOG bünyesinde geliştirilen projelere, Petrol Ofisi çalışanları tarafından kurulan "Dinamo Toplum Takımı"nın da katılımı sağlanıyor. Bu çalışmalar kapsamında, TOG'un üniversite gençlerinin iş yaşamına yakınlaşmasını sağlamak, özgüven kazanmalarına yardımcı olmak ve kişisel girişimlerini teşvik etmek amacıyla yürüttüğü Rehberlik Projesi'ne gönüllü olarak destek veriliyor. Ayrıca PO çalışanlarının bir kısmı, Toplum Gönüllüleri Vakfı'nın burs komitesinde yer alarak burs verilecek öğrencilerin seçiminde etkin rol oynuyor. Petrol Ofisi ile TOG arasındaki işbirliğinin başladığı Kasım 2008 tarihinden bu yana 16 ilde bayiler ve gönüllü gençlerin bir araya geldiği çeşitli toplantılar düzenlenmiş ve atölye çalışmaları gerçekleştirildi, çalışmalarda gençler tarafından geliştirilen sosyal sorumluluk projeleri de desteklendi.

Petrol Ofisi ayrıca, Milliyet gazetesinin öncülüğünde sürdürülen "Baba Beni Okula Gönder" projesine 2005 yılından bu yana destek veriyor. Bu kapsamda PO, her yıl 500 kız öğrencinin eğitimine katkıda bulunuyor. Ayrıca Petrol Ofisi çalışanları ve bayileri, 100'e yakın çocuğunun eğitimine destek sağlıyor ve bu desteğin çoğalması yönünde girişimler devam ediyor.

Petrol Ofisi, Türkiye İşitme ve Konuşma Rehabilitasyon Vakfının (TİV), doğuştan işitme engelli çocukların topluma kazandırılması yönündeki çalışmalara da destek veriyor.

Petrol Ofisi, kurumsal vatandaş olmanın gereği olarak, sosyal içerikli ve geleceğe yönelik fayda sağlayan başka sosyal sorumluluk projelerine de destek veriyor. Özel Sektör Gönüllüler Derneğinin (ÖSGD) kurumsal üyesi olan Petrol Ofisi gönüllüleri projelere katkıda bulunuyorlar. Batman ve Adana'da eğitim veren Petrol Ofisi İlköğretim Okulları'nın yanı sıra, ülkenin farklı yerlerindeki ihtiyaç sahibi okullardan gelen talepler doğrultusunda kitap, kırtasiye ve bilgisayar bağışları yapılıyor.


Diğer Haberler
DÖVİZ KURLARI
  Alış  Satış
DOLAR 7.3708 7.3841
EURO 8.9420 8.9581
AYIN ELEMANI ANKET
 
Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?"We are very excited that this young innovative company is becoming part of the LVMH Group," said Bernard Arnault, President of LVMH. "We are particularly pleased that rolex replica is joining the LVMH team and that we have the opportunity to invest in this vibrant and rapidly growing company. Its prestige brands include Dom Perignon, Moet Chandon, Veuve Clicquot, Krug and Pommery champagnes; rolex replica and Hine cognacs; Louis Vuitton, Loewe, and Celine luggage, leather goods and accessories; Christian Dior, Givenchy, Kenzo, and Guerlain perfumes and cosmetics; Sephora, replica watches uk, and Le Bon Marche in selective retailing; Fred in jewelry; and Givenchy, Christian Lacroix, and Kenzo in couture and fashion. All rights reserved. the most fabulous shopping center of breitling replica all At mid-Twentieth Century, Fifth Avenue was synonymous with elegance. Each store along the way exuded an atmosphere of distinction. Some of the stores offered wares less expensive than rolex replica, but all in all, if it was purchased on Fifth Avenue, whatever it was, it was surrounded with an aura of sophistication and an intangible glamour.

Anasayfa | Hakkımızda | Hizmetlerimiz | Ürünlerimiz | Sipari?Formu | Promosyonlar | İletişim
Gen?Petrol ?2010 | Designed by Naya Bilişim